Mylėkite save

      Spalio mėnesio pradžia  mums padovanoja dvi gražias šventes: Mokytojų dieną, kurią švenčiame spalio 5 dieną,  bei Psichikos sveikatos dieną, kurią minime spalio 10 dieną.  Šios datos turbūt ne atsitiktinai atsidūrė greta …

       Mokytojo darbas išties yra be galo sudėtingas ir neapsiriboja tik vaikų mokymu, žinių perdavimu, pasiruošimu pamokoms ir t.t.  Ši  profesija priskiriama “pagalbos profesijoms”. Mokytojams  tenka būti ir vaiko  “antraisiais tėvais”, draugais, psichologais, socialiniais darbuotojais, ir  dar daug kuo kitu.

      Deja, dalindami save kitiems, mokytojai dažnai  pamiršta save, atidėlioja sau mielas veiklas, pomėgius, nelieka laiko savo šeimai, draugams

Kad taip neatsitiktų, leiskite sau pamilti save. Štai keletas būdų kaip tai  padaryti

     Nustokite ignoruoti savo poreikius. Baisiausia kas gali mums nutikti, tai prarasti save pačius, nukreipiant visą save, savo meilę į kitus, bet visiškai pamirštant asmeninį unikalumą. Nereikia kitų apleisti, bet pasirūpinkite ir savimi. Juk tik patys tvirtai stovėdami ant kojų galite išties paremti ir kitą.

     Šypsokitės, nes  kuomet šypsomės, mūsų kūnas ir protas nugrimzta į gydančią ramumo ir geros savijautos būseną.  Stenkitės išlikti optimistais (kartais tai atrodo misija neįmanoma J ), nes optimizmas it magnetas traukia laimę. Jei būsi pozityvus, tau neteks ieškoti gerų daiktų ir gerų žmonių. Jie patys tave suras.

      Sportuokite, nes sportuojančio  žmogaus kūnas yra labiau pasirengęs atlaikyti įtampą. Tai labai efektyvi priemonė išvaikyti blogas mintis.

      Nepamirškime ir gero miego, nes pailsėjęs žmogus turi daugiau energijos, būna geresnės nuotaikos, kas savo ruožtu vėl mažina tikimybę, kad stresas įveiks jus.

      Atlikite kvėpavimo pratimus, nes kvėpavimas atspindi mūsų vidinę būseną, todėl jo dėka galima daryti įtaką mūsų psichologinei ir fizinei būklei.

      Nustokite dėl visko nerimauti. Pats nerimas jums niekaip nepadės išspręsti rytojaus problemų, jis tik atims galimybę džiaugtis šiandiena. Vienas iš būdų patikrinti ar išties verta dėl kažko sukti galvą, tai paklausti savęs: „Ar bus tai svarbu po metų ? O po trijų ? Po penkių ?“ Jeigu ne, tai ir nėra jokio reikalo nerimauti.

        Nustokite mėginę būti visiems viskuo. Tai neįmanoma, taip tiesiog sudeginsite save. Padovanokite džiaugsmą, kad ir vienam žmogui, pakeisite pasaulį net ir tuomet. Galbūt ne visą pasaulį, bet to žmogaus pasaulį tai tikrai.

        Nesistenkite būti kažkuo kitu. Viena iš sunkiausių užduočių – būti savimi, savimi pačiais gyvenime,  kuris jus nuolat bando padaryti kažkuo kitu, suvienodinti su kitais. Visada kažkas bus gražesnis, protingesnis ar jaunesnis nei jūs, bet jie niekada nebus jumis. Nesistenkite savęs pakeisti tam, kad tiesiog kitiems įtiktumėte. Būkite savimi, ir tie, kas išties yra jūsų žmonės, mylės jus tokius, kad ir kokie esate.

Jei yra kažkoks gyvenimo momentas, tinkantis tam, kad jūs išgirstumėte pačius save ir kažką dėl savęs padarytumėte, tai šis momentas yra kaip tik dabar. Taip,  dabar… Gyvenkite  savo gyvenimą, darykite spontaniškus dalykus, mylėkite save tokius, kokie esate (Jūs unikalūs ir nuostabūs), vertinkite tai, ką turite,  išmokite    džiaugtis  paprastais dalykais, nes vieną dieną, atsigręžus atgal, gali paaiškėti, kad patys vertingiausi dalykai ir buvo labai paprasti.

“Gyvenimas yra pilnas tam tikrų pareigų ir atsakomybės, bet nieko nėra svarbesnio, esmingesnio, reikšmingesnio už mūsų įsipareigojimus sau”. (Erin Brockovich)

Stabtelkite, įkvėpkite rudeniško oro ir leiskite sau tiesiog būti… Viskas tobula tiesiog taip, kaip yra…Nieko iš savęs nereikalaukite… Jūs viską žinote… Viską, ko labiausiai reikia, Jūs turite…

Su MOKYTOJŲ DIENA, mieli kolegos!   

 

 Mokyklos psichologė Audronė Vainilavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *