Kovo 24-25 dienomis Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje vyko nacionalinė vokiečių kalbos olimpiada. Pirmą kartą į ją susirinko net 3 kalbos lygių mokiniai – A2 (8 klasių mokiniai) ir B1 bei B2 (11 klasių mokiniai). Kauno miestui šioje olimpiadoje atstovavo ir mūsų gimnazijos 8a klasės mokinys Ignas Eismantas (kalbos mokėjimo lygis A2). Į Kauno miesto atstovų komandą Ignas pateko sėkmingai sudalyvavęs 8 klasių mokinių vokiečių kalbos olimpiadoje miesto etape, kuris įvyko sausio 24 d. Milikonių pagrindinėje mokykloje.
Klaipėdoje dalyvių laukė įdomi, kūrybiška, komunikacinio pobūdžio olimpiados programa: jie rašė rašinius mokyklos sienlaikraščiui, kurie, kaip ir skelbia pati užduotis, buvo publikuojami sienlaikraštyje ir visi juos galėjo skaityti, grupėse dirbo prie projektinių užduočių, pasirinkdami įdomias ir originalias pristatymo formas. Šeštadienį mokiniai atliko paskutinę užduotį – moderuojami gimtakalbio vokiečių kalbos specialisto, jie grupėse bendravo su bendraamžiais. Pasibaigus olimpiados užduotims, mokiniai buvo pakviesti į ekskursiją po Klaipėdos senamiestį, kuri, beje, vyko vokiškai. Kaip juokavo olimpiados organizatoriai, jie užsakė net orą – nors buvo šiek tiek žvarboka, bet saulėta.
Nors Ignas ir nelaimėjo prizinės vietos,tačiau jis turėjo unikalią galimybę bendrauti vokiškai su geriausiai vokiečių kalbą mokančiais Lietuvos bendraamžiais bei įsivertinti savo komunikacinę kompetenciją. Iš uostamiesčio Ignas grįžo puikiai nusiteikęs ir įgijęs naujos patirties.

Vokiečių-anglų k. mokytoja D. Kulviečiuvienė

unnamed.jpgunnamed2.jpg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *