„Patyčių dėžutė“tai priemonė, kuri leidžia mokiniams anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias, o mokykloms – reaguoti į jas ir laiku suteikti pagalbą.

„Per pastarąjį dešimtmetį, kai pradėjome vis daugiau kalbėti apie kultūrą be patyčių, mokyklose užaugo nauja mokinių karta.Tai vaikai, kurie nebeįsivaizduoja gyvenimo be įvairiausių elektroninių programėlių. Prasidėjęs nuotolinis mokymas parodė, kad ne tik mokiniai gerai jaučiasi _online_, tėvams ir mokytojams internetas taip pat tapęs kasdiene priemone įvairiose gyvenimo srityse. Deja, tarpusavio bendravimo problemos, su kuriomis susiduriame gyvenime, lengvai persikelia ir į skaitmeninę erdvę, todėl elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“ yra natūralus žingsnis siekiant efektyvesnės kovos tiek prieš elektronines patyčias, tiek prieš patyčias mokyklose, kai į jas sugrįšime“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Patyčių atveju mokiniai gali kreiptis į bet kurį suaugusį žmogų gimnazijoje, tai daryti bus galima ir ateityje. Šiuo metu, kai mokomasi nuotoliniu būdu, apie patyčias pranešti yra likęs vienintelis būdas – elektroninis.

Mūsų gimnazija, siekdama išvengti patyčių, jas stabdyti, įsidiegė „Patyčių dėžutę“. Mokiniai, tėvai, mokytojai mobiliuoju įrenginiu gali užfiksuoti patyčių atvejį – nurodyti vietą, laiką, dalyvius, trumpai apibūdinti situaciją, o elektroninių patyčių atveju ir įkelti patyčias įrodantį paveikslėlį.

Nemokamą mobiliąją programėlę į telefonus „Patyčių dėžutė“ galima atsisiųsti iš „Google Play“ arba „App store“. (priklausomai nuo Jūsų telefono operacinės sistemos).

Taip pat galima pranešti apie patyčias ir be programėlių, tiesiog gimnazijos tinklapyje paspaudus ant aktyvaus paveikslėlio „Patyčių dėžutė“.