Interviu su kandidatais į gimnazijos mokinių prezidentus

Šių metų spalio keturioliktą dieną direktoriaus pavaduotojos Linos Šakelytės kabinete įvyko „Dvylikos laiptelių“ žurnalisčių ir kandidatų į mokyklos mokinių prezidentus spaudos konferencija. Šiais metais į prezidento postą pretenduoja keturi 11 klasės mokiniai: Nr. 1 Matas Blažys, Nr. 2 Nedas Vedeckas, Nr. 3 Kristupas Buškovas ir Nr. 4 Laurynas Čepas.

Susitikimas prasidėjo nuo susipažinimo. Tuomet žurnalistės ėmėsi darbo.  Pirmiausia išsiaiškinome, kas paskatino kandidatuoti. M. Blažys teigė, kad jis norėtų prisidėti prie mokyklos įvaizdžio kūrimo, N. Vedeckas išreiškė norą pakeisti mokyklą, padaryti ją jaukesnę ir paversti antraisiais mokinių namais, L.Čepą kandidatuoti paskatino noras įsivertinti save.

Tačiau prezidento posto siekėjai yra išsikėlę daug tikslų, ar jiems pavyks juos įgyvendinti? M. Blažys patvirtino, kad jis mano, jog jam pavyks įgyvendinti visus išsikeltus tikslus, o N.Vedeckas sakė, kad prie kai kurių tikslų reikės padirbėti, bet vis tiek mano, jog galės visus įgyvendinti. Kandidatas Nr. 1 tarp savo tikslų minėjo, kad planuoja rengti daugiau renginių mokykloje, tačiau kaip tai suderinti su dabartine Covid-19 situacija? Pasak Mato, viskas įmanoma, kol yra reguliuojami srautai ir naudojamos dezinfekcinės priemonės bei kaukės. Visi kandidatai į klausimą, kaip suderinsite mokslus su prezidentavimu ir ar nenukentės mokslai, atsakė vieningai –  suderinsime.

N.Vedeckas pridūrė, jog tai šiek tiek apsunkins dienotvarkę, nes yra paaukojamas papildomas laikas, laisvalaikis. K.Buškovas pritardamas pabrėžė, jog prezidentavimas – po pamokų, o mokslai – pamokų metu. L. Čepas pritarė kolegoms. Karjeros dienos buvo kandidato Nr.2 mintis, tačiau buvo įdomu išgirsti, ką tai reiškia. Šis atsakė, kad tai būtų ne vieną kartą per metus vykstantis renginys, tai vyktų vieną kartą per savaitę. Ši idėja kilo pabendravus su mokyklą baigusiais mokiniais, kurie minėjo, jog baigus  mokyklą trūksta žinių apie galimas studijas ir programas, tad kilo mintis ne tik 11 – 12 klasės mokiniams rengti mokomuosius renginius, bet padėti susidaryti nuomonę ir jaunesniems mokiniams: aštuntokams ar devintokams.

Bet koks visgi turi būti prezidentas?  Bendru sprendimu prezidentas turi būti drąsus, komunikabilus ir ryžtingas. Į žurnalisčių klausimą, kuris iš buvusių ar esamas Lietuvos prezidentas sužavėjo labiausiai, M. Blažys atsakė- gerb. Valdas Adamkus, likusieji minėjo Dalią Grybauskaitę, kaip puikiai į valstybės veiklą įsiliejusią prezidentę.Tačiau ateityje apie valstybės darbuotojų, pvz. Lietuvos prezidento, Seimo nario ir panašias specialybes galvoja tik Matas ir Kristupas, tačiau pastarasis mano, kad pritrūktų pasitikėjimo savimi.

Pokalbiai truko visą ilgąją pertrauką, tačiau galų gale mes išsiaiškinome, kad keletas vyrų galvoja, jog kandidatas Nr. 1  yra jiems stiprus konkurentas, o K. Buškovas pasirinko diplomatinį atsakymą į šį klausimą: „Nei vieno negalime nuvertinti, nes nežinome, ką kiekvienas gali.“

Kaip į sprendimą kandidatuoti reagavo šeima ir draugai? Visi yra palaikomi ir skatinami. N. Vedeckas moralinio palaikymo ir nuostabos sulaukia ne tik iš šeimos Lietuvoje, bet ir iš Airijoje gyvenančių giminių. K. Buškovas, iš mamos sulaukęs keistos reakcijos, vis tiek išsikovojo jos palaikymą.

Susitikimo pabaigoje žurnalistėms kilo klausimas,  kodėl mokiniai turėtų balsuoti už vieną iš kandidatų, bet ne už kitą.  Matas teigė manantis, jog jo idėjos yra reikalingos mokyklai ir mūsų mokykla yra viena iš kelių, turinčių specialiųjų poreikių klases, o jo idėjos, pasak paties, yra pritaikytos visiems mokyklos mokiniams. Nedas buvo pasipiktinęs tokiu žurnalisčių klausimu, jis teigė, jog nesako, kad mokiniai būtinai turi balsuoti už jį, jis tiesiog nori gražios ateities mokyklai.

Visi klausimai buvo aptarti ir atėjo laikas skubėti į pamokas. Vieni kitiems padėkoję kandidatai ir žurnalistės išsiskyrė jau mąstydami apie kitą artėjantį susitikimą – debatus.

Saulė  Aliulytė IIb