Europos diena_2021
Kaip ir kasmet vyresnių klasių gimnazistai dalyvavo Europos egzamine, aktyvūs buvo IIb, IIIa, 8b mokiniai, daugiausiai taškų surinko aštuntokai Justas Andrijauskas, Karolis Mušankovas, Gytis Stankevičius. Antrame ture, kuris įvyks gegužės 25 d., dalyvaus geriausius rezultatus parodęs gimnazijos atstovas. Linkime jam sėkmės.
Europos egzaminas 2021
Visus bendruomenės narius kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.
Konkurso, skirto Europos dienai paminėti, dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. jau dvyliktą kartą vyksiančiame „Europos egzamine”. Šiais metais išskirtinis dėmesys Europos atsigavimui po pandemijos, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, Europos sveikatos sąjungai, piliečių galimybėms ir dalyvavimui demokratiniame gyvenime.
Kaip organizuojamas „Europos egzaminas“?
Egzaminą sudaro du etapai:
- „Europos egzaminas“ – gegužės 7 d. 09:00–23:59 val.
- „Europos egzamino“ – finalas gegužės 25 d. 12:00–14:00 val.
„Europos egzaminas“ ir jo finalas vyks Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos portale. Iš anksto registruotis nereikia, prisijungti https://europosegzaminas.lrt.lt/
Pirmame etape dalyviai turės atsakyti į 15 klausimų su pasirenkamais atsakymų variantais apie Europos Sąjungą. Egzamino finale – 20 klausimų. Klausimai bus pateikiami atsitiktine tvarka.
Įdomus pasirengimas „Europos egzaminui“
Visi egzamino dalyviai kviečiami susipažinti su šių metų „Europos egzaminui“ sudarytu penkių temų ir jų informacijos šaltinių sąrašu. Čia rasite ir trumpametražių filmų, ir viktorinų, ir informatyvių žaidimų, ir nuorodų į elektroninius leidinius, kurie padės geriau suprasti „Europos egzamino“ temas. „Europos egzamino“ 2021 m. temos ir informacijos šaltiniai.
Kas pateks į „Europos egzamino“ finalą?
- Mokinių kategorija – po vieną geriausiai pasirodžiusį mokinį iš kiekvienos mokyklos.
- Individualių dalyvių kategorija – 200 geriausiai pasirodžiusių dalyvių.
Kokie prizai laukia „Europos egzamino“ dalyvių?
Po pirmojo egzamino etapo:
Kiekvienoje mokykloje geriausiai pasirodžiusiam mokiniui, masiškiausiai mokyklai ir „Europos egzamino“ ambasadoriams – kvietimai į improvizacijų teatro „Kitas kampas“ pasirodymą.
Po finalo:
Mokinių kategorijos 1–3 vietų laimėtojams | Individualių dalyvių kategorijos 1–3 vietų laimėtojams |
|
|
|
|
|
|
|
|
Egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.
Egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
2020 gruodžio 9 d. Kauno Kovo 11-osios gimnazijos III klasės mokiniai turėjo nuotolinį susitikimą su Jaunimo Europos komandos nariu Viliumi Kasatkinu, kuris trumpai pristatė Europos Sąjungos istoriją, jos struktūrą, ateinančio laikotarpio prioritetines sritis, dėmesį žmogaus teisėms.
11kl. mokinė Laura Lodaitė
Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA)
Jau ketvirtus metus mūsų gimnazija dalyvauja MEPA projekte. Už sėkmingą tikslų įgyvendinimą, skatinant bendruomenės domėjimąsi Europos sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje kasmet gauname Europos Parlamento ambasadorių vardą. Tai galimybė suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją, atskleisti savo kūrybiškumą, organizuojant įvairius renginius, dalyvaujant diskusijose, protmūšiuose, renkant ir dalijantis naujausia informacija.
Gimnazijos ES informacijos centras
ES informacijos centras įsteigtas bibliotekoje, čia sukaupti su ES ir Europos Parlamento tematika susiję leidiniai ir informacijos šaltiniai.
Kartu surengta įdomiausių leidinių apie ES paroda.
MEPA PROJEKTO MOKOMOJI MEDŽIAGA
Virtualus informacijos centras
https://europa.eu/european-union/index_lt Mokymosi kampelis ir kt.
Daugiau informacijos apie ES:
Informacija visomis Europos Sąjungos oficialiomis kalbomis teikiama svetainėje
https://europa.eu
ES informacijos centrai įvairiose šalyse
https://europa.eu/european-union/contact/meet-us_lt
Leidiniai apie Europą
https://publications.europa.eu/en/home
Europos Komisijos atstovybė
https://ec.europa.eu/commission/index_lt
Europos Parlamento informacijos biurai
http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/lt/stay-informed/liaison-offices-in-your-country
Europos Sąjungos delegacijos
https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/area/geo_en
Tinklalapis keliaujantiems – Reopen.eu |
Europos Sąjungos valstybės narės pamažu atveria sienas. Kad visi galėtume sklandžiai keliauti, buvo sukurta informacinė platforma, padėsianti planuoti keliones ir atostogas Europoje. Jei norite žinoti, ar galima atvykti į šalį, ar privaloma karantinuotis, ar reikia COVID-19 testo prieš kelionę ir t. t., užsukite į https://reopen.europa.eu/ . Informacija pateikiama pagal šalis, dažnai atnaujinama ir, kad jums būtų patogu, pateikiama 24 kalbomis (tiesa, dalis teksto lietuvių kalba yra automatinis vertimas, tad rekomenduojame pasitikrinti ir anglišką versiją, jei kils klausimų). |
Re-OPEN EU svetainė |
Projektas „Atrask Europą“
Žemėlapis iš kelionių po Europos Sąjungos šalis
MEPA komanda kviečia pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą.
MEPA projektas Atrask Europą
ES solidarumo kava
Europos egz. MEPA
MEPA Priemoniu planas NM
Diena EP
Šiaurės savaitė Lapkričio 11
Projektas
Paroda
Protmūšis 2019
Europos diena orientacinis žaidimas
2019 m piliet inic aprašymas 2 (2)
Mūsų gimnazijos mokiniai kasmet dalyvauja „Europos egzamine“. Šiemet geriausiai pasirodė ir į finalą pateko II a klasės mokinė Paulina Juškevičiūtė. Jos įspūdžiai iš Europos namuose Viniuje vykusio egzamino:
„Džiaugiausi gavusi galimybę atstovauti gimnaziją ir siekti aukštesnių rezultatų. Klausimai nebuvo labai sunkūs, bet pakankamai sukti, o ir laikas labai ribotas. Nors prizinės vietos neužėmiau, bet sužinojau daug naujo, turėjau galimybę pasisemti patirties bei geros nuotaikos. Smagu buvo ne tik išbandyti savo jėgas, bet ir pabendrauti su kitais dalyviais, dalyvauti Jurgio Didžiulio pasirodyme, nusifotografuoti su Arnoldu Pranckevičiumi Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovu, kuris pažadėjo kitais metais atvykti į mūsų gimnaziją.“
Mūsų gimnazija 2017-2018 mokslo metais dalyvavo projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (#MEPALietuva). Nuo pradinių klasių iki abiturientų įvairių pamokų metu buvo nagrinėjama Europos Sąjungos istorija, simboliai, struktūra, kiekvienos iš 28 –ių valstybių įpatumai, kultūros paveldas, dabarties aktualijos, problemos, Lietuvos indėlis ir pasiekimai. Jaunieji ambasadoriai III kl. mokiniai –
Diana Juškevičiūtė, Vytautė Varnaitė, Emilija Zelenkauskaitė, Vytaras Skorupskas,
II kl.- mokiniai Paulina Juškevičiūtė, Dovilė Spūdytė, Greta Srėbalytė, Aivaras Kapustavičius, Matas Zakarevičius vadovaujami G. Stonienės vedė pamokėles pradinukams, protmūšį vyresniesiems, orientacinį žaidimą ir kitus renginius.
Birželio 18 dieną Europos parlamento biuras Lietuvoje įvertinęs projekto dalyvių veiklą mūsų gimnazijai suteikė Europos Parlamento ambasadorių vardą. Dėkojame mokytojams ir mokiniams aktyviai įsijungusiems į projekto veiklą.
Džiaugiamės garbingu apdovanojimu ir numatome tęsti dalyvavimą projekte.
Projekto vyresnioji ambasadorė gimnazijoje Gražina Stonienė
MEPA pristatymas I-as2017 lapkričio 14d. mūsų gimnazijos komanda Paulina, Greta, Aivaras II kl., Diana, Vytautė, Emilija, Vytaras III kl. ir abiturientai, Indrė, Emilija Domantas dalyvavo Euroscolos konkurse. Konkurencija buvo labai stipri, mūsų pogrupyje varžėsi gimnazijos, buvę konkurso nugalėtojai ir prizininkai. Nors nelaimėjome, tačiau įgijome patirties, noro dalyvauti ir kitais metais.
2017 lapkričio 13 – 19 dienomis gimnazijoje vyko renginiai skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, prie kurių organizavimo prisidėjo MEPA nariai. Tai tradicinė šviesos, knygos, literatūros šventė skirta vaikams ir suaugusiems. Kalbėjome apie draugystę, , literatūrą , Šiaurės šalis, Europos sąjungą. Šių metų tema – Salos. Šiaurės šalių bibliotėkų savaitė kvietė dalyvius ir organizatorius pakeliauti po salas Šiaurės šalių literatūroje.
Mus aplankė vaikų darželių auklėtiniai iš „ Malūnėlio “ ir „ Vaidilutės“ Jie piešė savo svajonių salą. Šių metų renginius vedė gimnazistės Emilija Zelenkaukaitė ir Paulina Mikėnaitė Kartu su vaikais pasakojimų ir istorijų klausėsi ir su vaikais bendravo vokiečių aviganė Arytė su šeimininke Vilija.. V. Ramanauskaitė , O. Puidokas, A. Rinkūnas, M. Puronaitė , S. Valtytė D. Pečiukaitė G. Bagdonovaitė , G. Samuilaitė skaitė Astridos Lindgren knygos „ Mes varnų saloje “ ištraukas.
Mokiniai padovanojo vaikų darželio auklėtiniams skirtukus su savaitės ir mokyklos simbolika.
Gegužės 8 dieną vyko renginys „Pasiruoškite Europos egzaminui su svečiu“.
Pamoką pravedė europarlamentaro A. Guogos patarėjas Andrius Borzenko, kuris turi didelę patirtį Europos Parlamento veikloje, todėl tikrai turėjo kuo sudominti moksleivius: gyvai ir vaizdžiai pristatė Europos Sąjungos istoriją, struktūrą, kokias galimybes jaunimui suteikia įvairios ES programos.
Gegužės 9 d. vyko Europos egzaminas, nacionalinis žinių apie Europos Sąjungą konkursas, kuriame kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išmėginti savo žinias, atsakydamas į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kaip ir kasmet mūsų gimnazijos dešimtų – dvyliktų klasių mokiniai dalyvavo Europos egzamine. Geriausių rezultatų pasiekė Emilija Ratkevičiūtė IV kl., Paulina Juškevičiūtė II kl., Vytaras Skorupskas III kl. Į antrą etapą išėjo ir bandys patekti į konkurso finalą Paulina Juškevičiūtė. Palinkėsime jai sėkmės.
Akimirkos iš Europos egzamino.
Europos dieną, gegužės 9-ąją, vyresniųjų klasių gimnazistai savo žinias apie Europos Sąjungą ir išradingumą rodė dalyvaudami protų mūšyje „Europa: nuoAtėnų iki Strasbūro“ 8 kl.,
I kl., II kl., III kl. komandos po 5 mokinius. Užduotys nebuvo lengvos, neužteko vien turėti istorijos, geografijos žinių, bet ir rasti loginius sprendimus. Šauniausiai pasirodė ir gimnazistus aplenkė aštuntokų komanda, tai Ieva, Kamilė, Laura, Matas, Dominykas.
Minint gegužės 9-ąją Europos dieną parengta mokinių piešinių paroda “Suvieniję įvairovę”, kuri iškabinta antrojo aukšto foje.
Minėdami Europos dieną MEPA projekto nariai vedė pamokėles pradinių klasių mokiniams “Apie ES linksmai ir įdomiai”: trumpai pristatė ES istoriją, jos simbolius, 28 valstybes. Atsakinėjo į pateiktus klausimus, kurių buvo nemažai, pradinukai piešė ES valstybių vėliavas, kalbėjo, ką apie jas žino, kuriose jau teko pabuvoti. Mokinukai džiaugėsi jaunaisiais mokytojais, o pastarieji buvo kupini įspūdžių, dalijosi naujai įgyta patirtimi.
Minėdami Europos dieną gegužės 9-ą MEPA projekto gimnazijos dalyviai organizavo orientacinį žaidimą „Europos Sąjunga ir mes“ 5, 6, 7 klasių mokiniams, kurie sudarę komandas po 5 dalyvius, atliko įvairias užduotis, tačiau klausimų vietos buvo užšifruotos, taigi reikėjo sumanumo ir greitos reakcijos jas surasti ir išspręsti. Visos komandos pasirodė šauniai, tačiau geriausiai sekėsi ir pirmą vietą užėmė 7a – Saulė, Dominyka, Emilė, Liudas, Nojus.
Sveikiname nugalėtojus.
Šiandien, minint Europos dieną, nustojus lyti lietui ir šviečiant saulutei, į savo mokyklos kiemą pasikvietėme mažuosius draugus, mūsų kaimynus – Kauno m. lopšelio-darželio „Malūnėlis“ auklėtinius. Visi kartu sužinojome kas yra Europa, kokia jos vėliava, kiek valstybių yra Europoje, kokie jų simboliai. O tada.. O tada visi kibom į didelį darbą! Čiupome kreideles ir ėmėm piešti! Kiek grožybių nugulė ant mokyklos vidinio kiemelio grindinio! Buvo labai naudinga, smagu, atradom draugų, susipažinom ir gerai praleidom laiką. Nepamiršome įamžinti savęs- ant Europos sąjungos vėliavos užsirašėm savo ir mažųjų draugų vardus, kuriuos įteikėme priešmokyklinukams.
Ieva Vyšniauskaitė, pradinių klasių mokytoja