Kasmet renkame naują mokyklos prezidentą. Spalio  dvidešimt pirmą dieną įvyko susitikimas su kandidatais į mokyklos mokinių prezidentus – Kamile Berinkevičiute ir  Matu Blažiu.

Po trijų pamokų susirinkę direktoriaus pavaduotuojos Linos Šakelytės kabinete pasikalbėjome.

Pirmoji pokalbio tema buvo, ar, kandidatų nuomone, jiems pavyks įgyvendinti idėjas, kurias suplanavę. Tiek Kamilės, tiek Mato nuomonės sutapo: jie abu tikino, kad idėjos gan paprastos, joms nereikia specialaus finansavimo ar rėmimo, abu patvirtino galintys jas įgyvendinti. Bet kas gi paskatino išsikelti būtent tokius tikslus ?

Kamilė paminėjo savo tiksluose užsiėmimus su mokyklos psichologe, kuri kalbėtų apie stresą ar nerimą prieš artejančius egzaminus ir pasakotų, kaip streso lygį sumažinti. Mergina sakė šį tikslą išsikėlusi, nes daug laiko skiria  psichologinei sveikatai, tam skiriama daug dėmesio visame pasaulyje, tad, jos nuomone, tam dėmesio reikia skirti ir  mokykloje, nes mokiniai mokslo metais patiria daug streso dėl kontrolinių darbų ir egzaminų. O Matas savo atsakymą pateikė labai paprastai:  jis pamatė, ko trūksta mokyklai ir mokiniams, pagal tai ir išsikėlė savo tikslus.

Paklausti, kurį kandidatą reikėtų pasirinkti, abu kandidatai vieningai tarė:

– Žmonės turėtų rinktis ne žmogų, o idėją, kuri jį domina, tai čia jau kiekvieno savas pasirinkimas.

Kandidatai nepasidave provokaciniams klausimams, paklausti, kas būtų geresnis prezidentas:  moteris ar vyras, abu iš karto pasakė, kad „SEKSIZMUI“ NE ir jokio skirtumo neturi lytis atliekant bet kokias pareigas. Su tuo, žurnalistės tikisi, kad ir skaitytojai sutinka. Bet prezidento pareigos yra sunkios, tad ar kandidatai turi pagalbininkų komandas?

Ogi tiek Kamilė, tiek Matas pasakė  turintys savo komandas, tačiau jos  yra paslaptis ir to kol kas atskleisti negalima!

Abu kandidatai žino, jog jiems teks pakovoti, apginti savo pozicijas. Linkime abiems sėkmės siekiant tikslo.

,,DL“ žurnalistė Saulė Aliulytė Ib kl.