Kovo mėnuo mūsų gimnazijai yra ypatingas: kasmet Kovo 11-ąją švenčiame gimtadienį. Ta proga jau antrus metus iš eilės vyko 5-12 klasių literatūrinių miniatiūrų, piešinių ir tautodailės dirbinių konkursas, kuris vadinosi „Laisvės ženklai aplink mus“.

Konkurso „Laisvės ženklai aplink mus“ organizatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Kovo 11-osios gimnazija.

Renginio globėju tradiciškai sutiko būti seimo narys K. Starkevičius.

Renginio rėmėjais ir partneriais tapo Vytauto Didžiojo karo muziejus, Birutiečių draugijos Kauno skyrius, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Kauno apskrities skyrius.

Į mūsų gimnazijos kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė nemažai mokyklų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos Punsko Kovo 11-osios licėjaus, Londono Primary mokyklos, Naujosios Zelandijos „MT cook“ mokyklos, Briuselio II-osios Europos mokyklos lituanistinio skyriaus, iš šios ugdymo įstaigos sulaukėme net septynių miniatiūrų. Smagu, kad žmonės, gyvenantys ne Lietuvoje, taip gražiai apie ją kalba, vaizduoja dailės ir tautodailės darbuose, jaunų žmonių laisvės supratimas tiesiogiai susijęs su tėvyne.

Iš viso konkursui buvo pateikta net 300 kūrybinių darbų. Labai giliai pajutome, kad mūsų valstybės atgavimo ir atkūrimo šventė yra brangi visiems.

Organizatoriai sudarė dvi vertinimo komisijas: literatūrinių miniatiūrų, kurios pirmininku tapo leidyklos „Tikra knyga“ leidybinių projektų vadovas Saulius Valužis; dailės ir tautodailės dirbinių vertinimo komisiją, jos pirmininkė – VDU ir VDA lektorė, menotyros mokslų daktarė Kristina Budrytė- Genevičė.

Baigiamasis renginys vyko nuotoliniu būdu, jame dalyvavo konkurso dalyviai, gimnazijos moksleiviai parengė šventinę programą, buvo paskelbti pirmų- trečių vietų laimėtojai. Geriausius darbus bus galima pamatyti surengtoje parodoje, kuri bus demonstruojama elektroninėje erdvėje.