Saikingai šiltą penktadienio dieną gimnazijos abiturientai, jų tėveliai, vienuoliktokai, mokytojai susirinko į Paskutinio skambučio šventę. Gimnazistai, pasipuošę uniformomis, jaudinosi kalbėdami paskutiniame jiems gimnazijos renginyje. Šventė vyko kiemelyje ir visi dalyviai džiaugėsi, jog gali dalyvauti, pamatyti vienas kitą būryje po ilgo karantino.

Tarti žodį tradiciškai buvo pakviestas gimnazijos direktorius. Jaunatviškai užbėgęs laipteliais labai šiltai kreipėsi į abiturientus, sakydamas, jog paskutinio skambučio šventė ateina neišvengiamai kaip pavasaris, kaip žydėjimas. Šis skambutis skelbia ne tik pabaigą, bet ir naujų darbų pradžią. Labai prasmingai nuskambėjo direktoriaus palinkėjimas išeinantiems gimnazistams: „Žmonės išsikelia aukštus tikslus, jų nepasiekia ir labai dėl to graužiasi. Bėda ne tai, jog mes išsikeliame aukštus tikslus ir jų nepasiekiame, o tai, kad išsikeliame mažus tikslus ir juos pasiekiame. Kelkite sau kuo aukštesnius tikslus ir siekite jų.“

Tėvelių vardu moksleivius pasveikino Irma Žemaitaitienė :„Esate išskirtiniai – nuotolinio mokymo metu sukaupėte didžiulę patirtį. Jūs pradedate naują gyvenimo kelionę. Pamatę stotelę, kurios pavadinimas „Svajonė“, laiku sustokite ir išlipkite iš traukinio kiekvienas savoje stotelėje .“

Prasmingų sveikinimų buvo ir daugiau, po jų abiturientai šiltai dėkojo mokytojams už kantrybę, ištvermę, supratingumą, motyvaciją, už raginimą nepasiduoti, siekti tikslo tokiomis neįprastomis sąlygomis.

Tradiciškai buvo perskaitytas testamentas. Išeinantieji  paliko vienuoliktokams daug įvairių dalykų, tarp jų – naujasis liftas, kuriuo, gaila, taip ir neteko pasivažinėti.

Paskutinis šventės akordas  –  valsas. Šokėjų  balti aprangos elementai priminė pavasario žiedus, o virš gimnazijos praskridęs lėktuvas virto išskrendančių į pasaulį gimnazistų simboliu.

Šventei pasibaigus vyko improvizuota fotosesija – aidėjo juokas, buvo daug šypsenų, jaudulio…

Gimnazijos bendruomenė linki 54 laidos abiturientams kuo didžiausios sėkmės visuose siekiuose.

„Dvylikos laiptelių“ redakcija